Projektowanie elektroniki pomiarowej

Specjalizujemy się w projektowaniu nowoczesnej elektroniki pomiarowej. Oferujemy wykonanie projektu aparatury pomiarowej (w tym schematów oraz wzorów obwodów drukowanych), montażem prototypów urządzeń a także przeprowadzeniem testów wykonanej aparatury. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w projektowaniu urządzeń pomiarowych oraz obwodów drukowanych. Opracowywane przez nas urządzenia mogą zawierać zarówno elektronikę analogową jak i cyfrową. Projektujemy wielowarstwowe obwody drukowane, w tym zawierające nawet 10 warstw sygnałowych. Korzystamy z dedykowanego oprogramowania do projektowania PCB Mentor PADS. W naszych projektach wykorzystujemy układy i elementy zarówno do montażu przewlekanego jak i powierzchniowego w tym także duże układy BGA. Bardzo często stosujemy układy FPGA (Xilinx Spartan3 lub 6 oraz Artix7) do sterowania urządzeniem oraz obróbki danych. Współpracujemy ze specjalistami tworzącymi firmware do układów FPGA (VHDL) oraz tworzącymi aplikacje na komputery PC (C#, Python).
Przykładowa strona ze schematem widoczna jest na rysunku 1. Fragment projektu 10-warstwowej płytki drukowanej przedstawiony jest na rysunku 2.

Montaż oraz testy urządzeń elektronicznych

Posiadamy urządzenia do nisko-seryjnego montażu układów elektronicznych oraz aparaturę pomiarową. W skład urządzeń do montażu wchodzą: kolbowa stacja lutownicza, stacja typu hot-air, stacja do lutowania BGA z 2 grzałkami typu hot-air i 3 podgrzewaczami IR oraz mikroskop inspekcyjny. Posiadamy układ optyczny pozwalający na podgląd kulek pod układami BGA w czasie przeprowadzania procesu lutowania. Przy montażu wykorzystujemy szablony do pasty lutowniczej, dzięki czemu czas montażu jest krótszy a jakość lepsza. Stosujemy spoiwa na bazie ołowiu oraz spoiwa bezołowiowe zgodne z dyrektywą ROHS.

W skład aparatury pomiarowej wchodzą: precyzyjne zasilacze w tym zasilacz wysokonapięciowy Caen DT1471HET (do 6kV), 4-kanałowy oscyloskop Tektronix MDO 3024 z pasmem 200 MHz, Multimetr Keysight U3401A, pikoamperomierz Keithley 6485 oraz inne.